Cechy charakterystyczne wyciskarek
2

maj

Cechy charakterystyczne wyciskarek

Wyciskanie soków stało się - ostatnimi czasy - bardzo modnym zajęciem. W związku z tym, jak grzyby po deszczu na półkach sklepowych zaczęło pojawiać się coraz to więcej urządzeń do pozyskiwania soku różnych mniej, lub bardziej znanych producentów.

Nie tylko marka, różni od siebie poszczególne modele wyciskarek. Bowiem każda z nich charakteryzuje się także innym wyglądem, mechanizmem, jakością pozyskiwanego soku oraz ceną. Jeśli jesteś właśnie na etapie poszukiwań idealnej dla siebie wyciskarki, zapoznaj się z poniższym tekstem, który przybliży Ci te ważne cechy. Nowoczesne wyciskarki, bez wątpienia są obecnie nieodłącznym elementem każdej nowoczesnej kuchni. W związku z tym, producenci zadbali o to, by design wyciskarki był na tyle efektowny, by wkomponował się w aranżację każdej kuchni.

wyciskarki do soków

Wyciskarki, zazwyczaj są kompaktowe. To niepodważalny atrybut, gdyż można je przechowywać właściwie wszędzie - a więc znajdzie się dla nich miejsce nawet w kuchniach o małym metrażu. Kolejnym aspektem, jaki należy wziąć pod uwagę wybierając sokowirówkę jest mechanizm działania. Ten z kolei w dużej mierze oddziałuje na kolejną cechę, a więc jakość pozyskiwanego soku. Większość wyciskarek dostępnych w sklepach jest wyposażone w mechanizm ślimakowy.

Sok, pozyskiwany jest przez miażdżenie surowca. Największą wadą tego systemu jest długi proces wyciskania, jednak otrzymany napój nie będzie klarowny. To niezwykle pozytywna cecha, ponieważ świadczy o tym, że sok posiada wszystkie wartości odżywcze. Inne wyciskarki, są wyposażone w ostrza przez co pracują szybciej, Niestety, otrzymany napój jest pozbawiony części składników odżywczych. Nie ma przy nich ograniczenia czasu pracy, znakomicie przerabiają warzywa korzeniowe, nie nadają się jednak do przetwarzania roślin liściowych i trawy pszenicznej.

Niezależnie od tego, na jaką wyciskarkę ostatecznie się zdecydujesz, musisz się liczyć ze sporym wydatkiem. Każda, dobrej jakości wyciskarka to koszt rzędu kilkuset złotych. Jest to jednak inwestycja we własne zdrowie i samopoczucie.

Robert Diuk

Tester wyciskarek, właściciel dietetycznej restauracji.