Czy pijąc świeżo wyciskane soki, na pewno będziemy zdrowsi?
23

maj

Czy pijąc świeżo wyciskane soki, na pewno będziemy zdrowsi?

Większość z nas stawia obecnie na zdrowy styl życia. Coraz częściej więc zwracamy uwagę nie tylko na to, co i jak jemy, ale także na to, co pijemy. Ostatnio pojawiła się moda na picie świeżo wyciskanych soków z owoców i warzyw.

Pojawia się w związku z tym pytanie: czy soki przygotowane z tych produktów rzeczywiście są tak zdrowe, jak się nas o tym przekonuje? Odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna: soki naprawdę są zdrowe, chronią nas przed wieloma chorobami, wspomagają leczenie bardzo wielu chorób. Dzięki sokom wzrasta jakość naszego życia, mamy więcej energii, rzadziej zapadamy na różnego rodzaju choroby. Oto dlaczego każdy z nas powinien pić soki przygotowane z warzyw i owoców.

1.W XXI wieku żyjemy znacznie szybciej niż jeszcze żyli nasi dziadkowie. Taki szybki styl życia sprzyja chorobom jelit i żołądka. Bardzo częstym powodem tych schorzeń jest nie tylko zbyt duże tempo życia, ale także toksyny i bakterie, które atakują nas z każdej strony. W szybkim ich pozbyciu się z organizmu mogą nam pomóc soki. Warto je pić także profilaktycznie.

sokoterapia 2.Większość z nas odżywia się mało racjonalnie. W efekcie nasz organizm zaczyna odczuwać brak niezbędnych mu substancji odżywczych, a my zaczynamy chorować. Szklanka świeżo wyciśniętego soku bardzo szybko te niedobory uzupełni. Organizm, który otrzymuje wszystkie składniki odżywcze doskonale radzi sobie z takimi chorobami jak: nowotwory, choroby serca, przeziębienia i infekcje.

3.W wielu warzywach i owocach znajdują się składniki, które zapobiegają chorobom nowotworowym. Choroby nowotworowe zabijają w naszym kraju sporą grupę osób, a wystarczy tylko szklanka soku z kapusty czy marchwi dziennie, aby zapobiec powstawaniu komórek nowotworowych. Siła soków tkwi w tym, że antynowotworowe składniki występują w nich w formie skoncentrowanej.

4.Soki to antidotum na nadwagę i otyłość. Często ich przyczyną są niedobory witamin i soli mineralnych. Wystarczy jednak tylko szklanka soku dziennie, aby nasz organizm został wzbogacony prawdziwą bombą witaminową.

Robert Diuk

Tester wyciskarek, właściciel dietetycznej restauracji.