Konstrukcja wyciskarek do owoców Hurom
9

maj

Konstrukcja wyciskarek do owoców Hurom

Koreańska marka Hurom od dekad szturmem podbija nie tylko azjatycki, ale europejski oraz amerykański rynek, oferując swoim klientom najwyższej klasy wyciskarki do soków. To co, zdecydowanie wyróżnia wyciskarki Hurom od tych proponowanych przez wiodących producentów, to unikalna konstrukcja.

Każda wyciskarka do soków została wyposażona w bardzo wytrzymałą śrubę z nowoczesnego tworzywa ultem, która powoli, lecz precyzyjnie rozgniata każdy surowiec, wyciskając z niego sok. Dlaczego w ogóle wspominamy o ultem? Ponieważ jest to jedyny taki innowacyjny materiał budulcowy, który chroni wartościowe dla naszego organizmu enzymy zawarte w warzywach i owocach. Co również istotne, urządzenia do wyciskania soków marki Hurom, zostały wyposażone w siateczki z różnymi rozmiarami oczek, dzięki którym możemy uzyskać soki o różnej gęstości, z różną zawartością miąższu owocowego.

To bardzo wiele, jak na obecnie obowiązujące standardy. Pomimo to, to nie koniec zalet produktów oferowanych przez koreańskiego producenta. Kolejną istotną kwestią, o której warto wspomnieć to niskoprędkościowe silniki kondensatorowe. To właśnie za ich sprawą, mechanizm wyciskarek Hurom jest nie tylko skuteczny, ale również bardzo cichy. Co bardzo rzadko zdarza się w tego typu urządzeniach.

wyciskarka Hurom Omawiane wyciskarki należą do grona wolnoobrotowych urządzeń. Dla jednych użytkowników, jest to bez wątpienia niepodważalna zaleta, dla innych - wada. Wolne obroty, bowiem nie wytwarzają podczas pracy temperatury, która niszczy wszystkie zawarte w owocach i warzywach wartości odżywcze. W tym witaminy, enzymy, minerały.

Otrzymywany sok, jest zatem pełnowartościowy. Ponadto, zawiera w sobie naturalne konserwanty, a więc można je spożywać nawet kilka godzin po wyciśnięciu. Wystarczy wyposażyć się w specjalne pojemniki do ich przechowywania. Niestety, jak sama nazwa wskazuje, wolne obroty sprawiają, że wyciskanie soku jest dość długotrwałym i mozolnym procesem. Warto jednak zdecydować się na to poświęcenie, jest to bowiem inwestycja w lepsze samopoczucie i zdrowie.

Robert Diuk

Tester wyciskarek, właściciel dietetycznej restauracji.