Na co zwracać uwagę wybierając sokowirówkę lub wyciskarkę?
11

maj

Na co zwracać uwagę wybierając sokowirówkę lub wyciskarkę?

Bardzo bogaty wybór, z jakim mamy do czynienia na krajowym rynku wyciskarek, potrafi przyprawić o zawrót głowy. Nie można jednak nie zgodzić się z tym, że znalezienie naprawdę solidnego urządzenia nie musi być trudne.

Nie ma wyciskarki obiektywnie idealnej lub bliskiej ideału, możemy jednak znaleźć taką, która w pełni odpowiada naszym potrzebom. Jedno z tych pytań, które bezwzględnie powinniśmy sobie zadać dotyczy tego, jak często zamierzamy wykonywać soki z owoców i warzyw. Oczywiście, wypada w tym miejscu podkreślić, że sam proces ich przygotowywania wcale nie jest męczący, w nowoczesnych urządzeniach warzywa i owoce można bowiem wrzucać nawet w całości bez obaw, że urządzenie, które wykorzystujemy, nie poradzi sobie z tego rodzaju obciążenie.

Nie można jednak nie zgodzić się z tym, że już samo czyszczenie wyciskarki do soków potrafi być męczące. Nie ma co się przy tym oszukiwać – jest to czynność, którą należy wykonać po każdym użyciu. Jeśli zatem marzą nam się wyciskane soki stanowiące ważny element codziennej diety, bardzo dobrym pomysłem może się okazać upewnienie się jeszcze przed zakupem urządzenia, jak wygląda proces doprowadzania go do porządku. Tu sprawdza się zresztą zasada mówiąca o tym, że czyszczenie wyciskarek jest mniej skomplikowane niż wykonywanie tej samej czynności w odniesieniu do sokowirówki.

sokowirówka do soków

Bez względu na to, czy interesują nas sokowirówki, czy wyciskarki do soków, możemy liczyć na to, że znajdziemy je w sprzedaży w dość zróżnicowanych grupach cenowych i jakościowych. Oczywiście, w zdecydowanej większości przypadków jakość i cena idą ze sobą w parze. W grę wchodzi przy tym nie tylko odporność urządzenia na uszkodzenia, ale i jakość soku, który możemy uzyskać za jego pośrednictwem. Jeśli zatem liczymy na oszczędności, musimy mieć świadomość tego, że rozwiązania najtańsze stosunkowo szybko ulegają uszkodzeniu i mają słabe parametry. Należy mieć też na uwadze i to, że sam sok uzyskiwany za ich pośrednictwem pozostawia wiele do życzenia, a tym samym opłacalna inwestycja może być jako taka postrzegana jedynie w krótkim terminie.

Gabriela Daniel

Dietetyk, sokoterapeuta.