Vitamix - blender na miarę naszych czasów
5

cze

Vitamix - blender na miarę naszych czasów

Vitamix to jeden z najciekawszych blenderów, z jakimi możemy się obecnie spotkać, można więc wskazać na przynajmniej kilka czynników sprawiających, że zasługuje on na uwagę. Na pierwszy plan wysuwa się jego moc wynosząca 1200 W, co w istotny sposób przewyższa to, do czego przyzwyczaiły nas inne rozwiązania tego typu. Nie można nie docenić też specjalnie opracowanych ostrzy oraz unikatowego mechanizmu miksowania.

To właśnie te innowacyjne rozwiązania sprawiają, że mamy do czynienia z wyjątkowymi koktajlami, zupami, sosami oraz kremami, których z pewnością pozazdrości nam każdy odbiorca. Warto zwrócić też uwagę na obecność dużego, dwulitrowego kielicha. Wiele blenderów nie jest używanych przez swoich właścicieli właśnie dlatego, że samo przygotowanie w nim zupy zajmuje wiele czasu i pozwala jedynie na uzyskanie jednej jej porcji. Tym razem nie mamy jednak do czynienia z podobnym problemem.

Funkcje blenderaPokrywa blendera

Innym ciekawym rozwiązaniem jest zdejmowana nakrętka znajdująca się w pokrywie blendera. Ta umożliwia dodawanie składników już na etapie miksowania. Co więcej, w zestawie podstawowym mamy do czynienia ze specjalnym popychaczem ułatwiającym pracę zwłaszcza, jeśli mielimy owoce i warzywa w naprawdę dużej ilości. Popychacz jest na tyle skuteczny, że nie trzeba obawiać się o ryzyko zahaczenia przez niego o ostrza, można więc z powodzeniem korzystać z niego podczas miksowania, a urządzenie nie jest przez to narażone na szybsze zużycie.

Prosta obsługa

Do solidnego wykonania i prostego montażu należy też dodać to, że Vitamix jest rozwiązaniem bardzo łatwym w obsłudze. Nieskomplikowane jest nawet przygotowywanie tych dań, które składają się z wielu elementów, możemy więc rozpatrywać go również w kategorii prezentu dla osoby, która do tej pory nie wykazywała się kulinarnym zacięciem.

Bogate wyposażenie

Zestaw obejmuje zresztą nie tylko instrukcję obsługi, ale również książkę z przepisami, a nawet płytę CD dla osób, które obawiają się, że mogłyby popełnić jakiś błąd już na etapie użytkowania. Vitamix to również jeden z tych blenderów, które zwracają na siebie uwagę ze względu na ciekawy design. Przypomina roboty kuchenne, które podziwialiśmy w amerykańskich filmach z lat sześćdziesiątych, jego producent zadbał więc, aby funkcja ozdobna urządzenia nie była spychana na dalszy plan. Co więcej, jest to rozwiązanie, w przypadku którego większość surowców pochodzi nie z Chin, ale właśnie ze Stanów Zjednoczonych, możemy więc cieszyć się jego solidnością i bardzo wysoką jakością.

Gabriela Daniel

Dietetyk, sokoterapeuta.